Pán Danko, aj Vy ste inteligent?

Autor: Ľubomír Skalský | 18.12.2016 o 20:32 | Karma článku: 8,20 | Prečítané:  167x

V súvislosti s Vami ma táto otázka napadla už mnohokrát. Avšak, až teraz som sa dostal k tomu, aby som Vám ju položil. Kedy ma napadla? Po prvýkrát, keď ste v parlamente konštatovali, že ste právnik a poslankyňa len učiteľka.

Vtedy som si spomenul na Lasicu a nebohého Satinského, ktorí mali spolu množstvo nezabudnuteľných dialógom, ako napríklad tento:

Lasica: Ja som inteligent.

Satinský: A kedy sa Vám to stalo?

Lasica: Ale toť som bol u doktora

Satinský: A čo doktor?

Lasica: Ten je zdravý, ...

 

Tento dialóg by sa dal zľahka parafrázovať napríklad takto: Danko sa radí so Slotom, ako by sa čo najskôr mohol stať premiérom. Medzi iným povedia:

Danko: Ja som právnik.

Slota: A kedy sa Ti to stalo?

Danko: Ale toť som stretol anjela strážneho

Slota: A čo anjel strážny?

Danko: Ten je zdravý, len ma utešoval, aby som si s toho nič nerobil, veď na Slovensku je takých právnikov habadej. Napríklad: premiéri – Mečiar, Fico, prokurátori – Trnka, Kováčik, sudca najvyššieho súdu  Harabin, bývalý prezident Gašparovič, predsedníčka ÚS SR Macejková. Nezabudol zdôrazniť, že nad nimi vyčnieva Kaliňák, ktorému (ako povedal pán Leško) prejde aj vražda v priamom prenose.

 

Nechcem tým povedať, že právnické fakulty vychovávajú len samých Kaliňákov a Blatníkov (tak prezývali Gašparoviča kolegovia na fakulte). Všade sa nájdu aj slušní ľudia, aj medzi právnikmi, len medzi sa ťažšie hľadajú.

 

Čo dodať? Pán Danko, Vy nemáte ľudí rád , inak by ste sa nad nikým nemohol povyšovať. (A Vy sa chcete stať premiérom?!!) Ja som v živote prešiel kus sveta. Vypracoval som sa z robotníka až na kandidáta vied (a to v čase, keď sa CSc. nerozdávalo ako dnes PhD.) Rozumiem mysleniu a práci robotníkov aj zmýšľaniu a konaniu vedeckých pracovníkov, ale ani vo sne by ma nenapadlo povyšovať sa nad tou poslednou upratovačkou so základným vzdelaním.

 

Pán Danko, na záver si Vám dovoľujem odkázať: Pán Boh nie je sopľavý chlapec, on je pamätlivý. Nezabudnite, že platí: Do tridsiatky máme tvár, akú nám pán Boh nadelil. Po tridsiatke, akú si zaslúžime. Pozrite sa na Kaliňáka.

 

P. S. Ficovi sa zatiaľ (vďaka vizážistom) darí čiastočne zakrývať svoju pravú tvár, tak ako tomu je u jednej známej moderátorky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Amerika posilňuje námorníctvo

Hlavný nástroj vojenskej prevahy čaká rozširovanie.

EKONOMIKA

Prečo je pre ľudí dobré, že začali ceny opäť rásť?

Výška prídavkov a dávok by sa mala rozmraziť a ich suma by mala opäť začať rásť.

DOMOV

SaS sa vzďaľuje liberalizmu, odchodom Mihála stráca výhodu

Mnohé výrazné osobnosti už v SaS chýbajú.


Už ste čítali?